+ Ответить в теме
Страница 13 из 14 ПерваяПервая ... 3 11 12 13 14 ПоследняяПоследняя
Показано с 121 по 130 из 133

Тема: Китайский MIG/MMA, что можно сделать?

  1. #121
    Зарегистрированный
    Регистрация
    14.12.2021
    Адрес
    Полтава
    Сообщений
    58
    Сказал(а) спасибо
    5
    Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
    Наскільки я розумію, там ще одновібратор, що запускає через певний час після зпрацювання клапану. та й то не головне, який сигнал налаштовує роботу силової шим, за їхнім задумом, може то саме 3846 відрізати треба....
    але і перший і другий варіант то "колхоз" як крайній вихід......поки що сподіваюся відновити функціонал плати.

  2. #122
    Зарегистрированный
    Регистрация
    07.10.2019
    Адрес
    Украина. Херсон
    Сообщений
    295
    Сказал(а) спасибо
    33
    Поблагодарили 68 раз(а) в 56 сообщениях
    Ну какой функционал Вы еще там восстановите, если одновременная регулировка скорее всего заложена с завода? Разве что пропорции измените... Оно Вам надо? Все равно это не устроит в дальнейшем..... Посмотреть тестером надо, что на входах TL-ки делается при работе курка и изменении положения регулятора. Там станет понятней что куда приходит, как регулирует, есть ли задержки и т.п.
    И 3846 не трогайте.

  3. Максимальные скидки на сварочные аппараты Патон для участников форума!
    Всем участникам, и посетителям форума дополнительная скидка на сварочные аппараты Патон.
    Для получение скидки позвоните по одному из номеров и скажите что вы с форума.
    (093) 339-36-83, (099) 406-30-49

  4. #123
    Зарегистрированный
    Регистрация
    14.12.2021
    Адрес
    Полтава
    Сообщений
    58
    Сказал(а) спасибо
    5
    Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
    Ні, плата така сама як на "Едоні", при виготовленні "мінську", туди скоріш за все довісили "покращення" на які плата не розрахована, я в живу едон не бачив, але якщо подивитися
    https://svarmax.com.ua/files/resized...1800x1800w.jpg
    то там "Крутілка" струм ММА і напруга МІГ- то одна крутілка, вона не переривається при переключенні реиму, а міняється сигнал датчик, струму/напруга.
    на мінську, крутілка ММА від'єднана в реимі МІГ( перевіряв навсяк випадок), то ж не плата винна, а те, як її підєднали при "новітньому товарі", можливо вся проблема в платці цифрових індикаторів, а моливо і ні, завтра спробую змалювати всівхідні на плату дроти і розібратися з платою індикаторів.

  5. #124
    Зарегистрированный
    Регистрация
    07.10.2019
    Адрес
    Украина. Херсон
    Сообщений
    295
    Сказал(а) спасибо
    33
    Поблагодарили 68 раз(а) в 56 сообщениях
    А че там на плате индикации..... Регуляторы скорее всего напрямую в плату управления идут, прямо к коммутаторам. Вот там самое интересное и будет. Там надо нормально карандашами запасаться.

  6. #125
    Зарегистрированный
    Регистрация
    14.12.2021
    Адрес
    Полтава
    Сообщений
    58
    Сказал(а) спасибо
    5
    Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
    Саме так, олівців треба , в моєму випадку і окулярами.
    але основна проблема, то те, що змалюю треба з чимось порівняти........або самому зрозуміти логіку....
    А на платі індикації, можуть бути підсилювачі, на які подається сигнал, розтягується до певного рівня і виводиться на вольтметри/показометри, і саме там цей сигнал може комутуватися..... я взагалі ладен викинути оту "гірлянду", питав в батька, чи на його улюбленому ММА інверторі йому коли небуть треба було дивитися на індикатор, на що він каже "я і забув про нього, чес, ніколи і не дивився.
    на роботі зварювальники на "кемфі" там кнопок , як у маска на к'ю драгоні, і індикаторів........та для зварбвання корпусів, та шнеків, котлів та фланцевої арматури, вони також не оріентуються на індикатори,по факту добавив зменшив і пішов варить......
    при чому, хлопці варять так, що з першого разу гідровипробування котли проходять , інколи пару місьць слинить, і то, тому, що після плазми повітрям окалина, різали б азотом, мабуть жодного деюекту не було б....
    а в мене взагалі "гаражний апарат", то показометри............

  7. #126
    Зарегистрированный
    Регистрация
    07.10.2019
    Адрес
    Украина. Херсон
    Сообщений
    295
    Сказал(а) спасибо
    33
    Поблагодарили 68 раз(а) в 56 сообщениях
    Поверьте, если Вы срисуете нужный фрагмент, то его сравнивать ни с чем не прийдется. Коллектив тут дружелюбный, специалистов предостаточно. С разбором логики проблем не будет. Начинайте с цепей злополучного регулятора, как решили. Нужно добраться до точки разделения на управление скорости и ОС напряжения. Вполне возможно, что и коммутатора по пути не будет.
    В общем, отрисуйте цепь регулятора пока не упретесь либо в операционники, либо в коммутатор. Но направление интересует в сторонну 494.
    Последний раз редактировалось mayachka; 26.12.2021 в 22:17.

  8. Пользователь сказал cпасибо:

    Піонер (26.12.2021)

  9. #127
    Зарегистрированный
    Регистрация
    14.12.2021
    Адрес
    Полтава
    Сообщений
    58
    Сказал(а) спасибо
    5
    Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
    Ну... переміг я свого "мінська". хоча й не зовсім зрозумів як.
    по перше, змальовуючи фішки на платі, виявилося, що і регуль "ток Міг" і регуль "ток ММА заходять в одну фішку і схоже, що так і задумано платою. то ж комутація на платі.
    керування "показометрами виконано банальним встановленням здвоєних резисторів, один з них керує шимом, інший через ділитель іде на вольметр, то ж ніяк не прив'язано до рівня сигналу на керуванні шим, банальна цифрова шкала положення потенціометра в конських тапках, навіть немає ОУ, аби розтягти її до відповідності.
    то ж я вирішив подивитися на "напругу" на середніх виводах потенціометрів, вона регулювалася в режимі в МІГ режимі і на поцику ТОК ММА і на поцику ТОК МІГ, при чому незалежно, без дуги. але при загорянні дуги, з'являлася "рябь" на цих виводах. "рябь" буже не чітка, та амплітудою десь 1/5 напруги.
    Точно виміряти не мав змоги, в якості осцілографа використовувався саморобний, ще на радіогуртку зроблений "аналізатор на ЛО247", то ж там а ні калібровки, а ні шкали розгортки на потенціометрах нема, колись був до нього блочок з еталонним генератором і еталонною напругою, та "хрен його зна де він" а цей "девайс розміром з пляшку пива" то ж я його і взяв в гараж.
    Ряб мала чітку частоту, то ж я ткнув щупом на вихід 3846, і частоти зпівпали 100%. Потім подивився на живлення плати керування, також "рябь" при навантаженні. при чому, чим бульший рівень подачі тим більше росте амплітуда "рябі", від "майже невидно" до 1/5.
    Згадавши перше відео від "Станіслава" де він говорив, що апарат "дешманский і емкості по живленню силової недостатні, я вирішив "повісити феритові фільтри на дроти живлення і дроти потенціометрів благо їх була коробка з розборки всякої хріні.
    І о чудо, амплітуда рібі при запаленій дузі майже щезла , при доступному мені маштабі на екрані 2-товщини лінії мого "аналізатора", а головне, запрацював поцик ТОК ММА, який до цього не демонстрував абсолютно ніякого впливу, але який на ЕДОНІ встановлює напругу.
    І МІНСЬК став працювати як і належить напівавтомату, регулювання напруги абсолютно нормальне, і дозволяє підібрати режим під швидкість подачі, шви стають керованими, і висота напливу і ширина , що на 0.8, що на 4мм.
    Напаяний на плату поцик також став себе вести активно, за реакціею схоже на індуктивність. Знову "ряб" починає з'являтися лише на останній третині положення регулятора "ТОК ММА" тобто "напруги". скоріше за все, дійсно не вистачає емностей, і при великих напругах живлення ключів силової конкретно просажує все що може.Але мені ті режими нідочого, такими катетами і на таких товщинах де може знадобитися оті режими навряд доведеться варити в гаражі.
    Отже висновок, "Дядя Сяу" не зпоганив плату "Едона", вона повністю функціонує, але пожлобився на конденсатори силової, думаю і конденсатори блока живлення не достатні.
    У "дяді Сяу" проблеми з перекладом:
    напис під крутілкою "ТОК ММА" треба розуміти як "ТОК ММА/ НАПРУГА МІГ"
    Напис під крутілкою "ТОК МІГ" треба розуміти як "швидкість подачі" (звісно він вплмває на "ТОК МІГ", але ж то же значення функції а не аргумент).
    напис під крутілкою "Скорость подачи" треба розуміти як "Жорсткість дуги" чи "Індуктивність"
    Чому не працював до цього- скоріш за все, ряб не давала чіткого керуючого сигналу і встановлювався режим стабілізації по струму, тобто падаюча ВАХ,
    яка і намагалася підтягувати напругу пропорційно швидкості подачі, коли пульсації "рябі" прибралися, шим став стабілізуватися по напрузі, тобто стала жорстка ВАХ.
    Далі треба спробувати повернути підстроювач на платі, яким я "піднімав" напругу на пару вольт, і можливо то зробить робочим весь діапазон регулятора напруги. Додавати емкості не планую, достатньо і таких для моїх потреб,
    Показометри....або залишу так, або вкину платку з парою ОУ, аби не тільки ділитилем, а й КУ можна було привести покази до реальних( але навряд).
    Також мушу визнати, наполегливість пана Николаєвича, всетаки то була нейсправність, і можливо на стенді то всьо було б простіше, але і без стенду, при аналізі можна було то всьо виправити.
    Також дякую всім хто цікавився проблемою.
    Трохи згодом, викладу кілька фото зі швами, що робить той "Мінськ", виходить ліпше ніж на відео, де хлопчина демонструє його роботу, але то вже після вихідних.

  10. Пользователь сказал cпасибо:

    Andruha (29.12.2021)

  11. #128
    Зарегистрированный
    Регистрация
    01.10.2017
    Адрес
    Днепр
    Сообщений
    2,052
    Сказал(а) спасибо
    260
    Поблагодарили 811 раз(а) в 632 сообщениях
    На счёт неисправности тяжело утверждать, я и не настаивал в принципе что там 100% неисправность, но и отбрасывать неисправность нельзя. Поэтому я писал, что возможно там есть ещё неисправность и не устранив реальную неисправность кинули дополнительные провода что бы оно хоть как то работало. Ну и второй вариант для расширения ассортимента сделали так как есть. Логика моя простая - я знаю как должна работать эта ПУ и когда я увидел на фото и видео Станислава лишние провода на ПУ, то и сделал соответствующие выводы и предположения. ПУ не рассчитана на подключение всяких показометров, поэтому сделали отдельную платку с подстроечными резисторами и делителями для индикаторов. Плюс поставили сдвоенные резисторы на регулировки, о которых вы написали только в последнем сообщении - кстати встречаются в аппаратах сдвоенные резисторы, но не часто - одинарный по ходу дешевле резистор. У вас получилось добиться нужного результата и хорошо. Я получил информацию о существовании такого чудо-полуавтомата как Минск 300 и его проблеме, понятно что я решу эту проблему гораздо быстрее имея опыт и не подумайте что я вас хочу унизить последней фразой, вы ведь впервые столкнулись с этим чудом техники и у вас получилось.

  12. 2 пользователя(ей) сказали cпасибо:

    Микитович (28.12.2021), Піонер (28.12.2021)

  13. Специальное предложение для участников форума - скидка на оборудование Джасик! Для того, чтобы получить скидку звони по номеру: (097) 591-29-90 и скажи кодовое слово: "сварочный форум".

  14. #129
    Зарегистрированный
    Регистрация
    14.12.2021
    Адрес
    Полтава
    Сообщений
    58
    Сказал(а) спасибо
    5
    Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
    Та двохетажні підстроечники я сам побачив тільки коли "порозплітав" жмут проводів, там дуже гидко укладені в один пусок і перетягнуті хомутом всі проводи і від волтметрів і відрезюків індикаторів і перемикача режиму. а конструктивно вони зовсім пласкі, міліметра по 3 "поверх", то ж зразу в око не впали.
    До речі, можливо "заміна шимки 3846" також змінила б ситуацію, бо в мене колись траплялися шимки, однієї назви різних виробників, які на робочому інверторі в панельці працювали обидві, а в схемі одна не хотіла, і входила в "разколбас". я її відклав...Згодом наткнувся на статьтю з відео, де пан показував, що внутрішній тригер може мати або 2 або 3 виходи(залежно від виробника, і одна "фіксує сиглал помилки" до кінця такту, а інша, не фіксує і на протязі одного такту впливає на вихід шими......
    Та я задоволений і таким результатом.

  15. #130
    Зарегистрированный
    Регистрация
    01.10.2017
    Адрес
    Днепр
    Сообщений
    2,052
    Сказал(а) спасибо
    260
    Поблагодарили 811 раз(а) в 632 сообщениях
    До речі, можливо "заміна шимки 3846" також змінила б ситуацію.... Начал читать и хотел сказать то что вы далее написали, так как тоже ранее смотрел видео где человек рассказывал о разнице работы внутренностей ШИМ разных производителей. В данном случае очень возможно, так как китайцы делают ШИМы сами. И с какого производителя они взяли структуру микросхемы неизвестно. Адекватность работы аппарата можно только делая соответствующие измерения, собственно вы в этом убедились, применяя очень простенький осциллограф.

  16. Пользователь сказал cпасибо:

    Піонер (28.12.2021)

+ Ответить в теме
Страница 13 из 14 ПерваяПервая ... 3 11 12 13 14 ПоследняяПоследняя

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения