+ Ответить в теме
Страница 1 из 113 1 2 3 11 51 101 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 1128

Тема: Дремучий случай или "Модернізація" дешевого китайського апарату

  1. #1
    Блокированный
    Регистрация
    17.09.2019
    Адрес
    Київ
    Сообщений
    373
    Сказал(а) спасибо
    0
    Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях

    Дремучий случай или "Модернізація" дешевого китайського апарату

    З'явилася ідея модернізувати свій китайський апарат і заодно зрозуміти чи можна його довести до кондицій більш дорогих апаратів чи все таки ці усі намагання марні і якщо хочеш гарний зварювальний апарат значить збирай гроші і купуй щось достойне.
    одразу хочеться сказати про те що питання це не таке просте для мене і лише напрацьовуючи якийсь практичний досвід з цим усім у мене потроху складається цілісна картина того як це все працює і що можна зробити для того щоб допрацювати,
    тому не всі мої ідеї можуть бути однозначно правильними щось можливо буду поправляти з часом. Сьогодні я доставив в апарат 2 конденсатори. Починалося усе з такого стану.



    Я так прикинув що гарного варіанту просто поставити там два конденсатори всеодно немає і вирішив що впринципі є варіант як можна поставити конденсатори і маленькі дроселя до них,
    хоча я і не впевнений що вони виконують якусь роль там, але думаю що їхня наявність там не завадить тим більше що вони в мене були. Далі я перепаяв один конденсатор який там був у задній слот
    щоб звільнити місця для мого "дитячого конструктора", потім я відпиляв плюсову дорогу на платі яка йшла на конденсатори,



    можливо хтось скаже що так робити це дуже погано, але хвилюватися не варто тому що плюс я зміг прекрасно запаяти з заду плати





    В цілому стало напевно ще надійніше ніж було, тому що провід у мене був лише 2,5mm в наявності, 1,5мм потрібно було різати з подовжувача який я недавно зробив, але я не став цього робити і взяв те що було в наявності.
    В принципі я думаю що від того гірше не стало. Далі я поступово усе припаював і збирав до купити, паяв з кислотою, думаю без кислоти на такій пайці робити нічого взагалі.







    Можливо і не варто було відрізати текстоліт з тієї проставки що стоїть між радіаторами, але так і бути я його трохи відрізав іншу проставку під конденсатор я зробив з куска друкованої плати з непотрібної апаратури.







    В результаті вийшло якось так, усі проміжні контакти між дроселями і не тільки я постарався примазати силіконом, а зверху на дроселі я наліпив шматок ізоляційної стрічки теж на силікон,
    дроти я сильно сильно не підганяв по довжині думаю що це не так критично і робота вже підходила до кінця.

    По враженнях можу сказати наступне, апарат став краще, якщо раніше я думав про те сирий у мене електрод чи ні, то після допрацювання таких проблем не було,
    якщо раніше по іржавому металу він лише "срав" по троху в основному і нормальний однорідний шов було покласти практично не можливо, то тепер таких серйозних проблем з цим не було
    і мої тестові провари виглядали приблизно так:



    Там де відбитий шлак це свіжі останні спроби. Але разом з тим сказати що все стало ідеально і на рівні більш дорогих патонів ітд я не можу. Проблема полягає у тому скоріше за все що великий
    трасформатор має дуже бідну обмотку і на тоці більше ніж 110 ампер не тягне рівномірну дугу, просідання такі які схожі саме на просідання трансформатора. Так що думаю я це наступне що потрібно міняти для того щоб вийти на кращий рівень зварювання при більших потужностях.
    Я поки що не дивився на платі як там все влаштовано і який трансформатор за що відповідає, але думаю що проблема саме у великому "бублику" тому що обмотка там худувата і схоже на те що саме цей бублик там основний силовий трансформатор який дає лише цей ~100 ампер контакт.
    Принципово сильніших цих "бубликів" я в продажу не бачив, але є якісь тут http://proweld.com.ua/transformator-...-nyy-t50x32x20 з більш потужною обмоткою, думаю ці будуть працювати на рівні ~150А.
    Теоретично їх можна поставити два паралельно для того щоб підняти вихідний ток, але я думаю що вільного місця в апараті на це вже немає і якщо щось робити то лише заміну.
    Що правда я можливо не буду цим займатися у найближчий час, тому що для мене це все не так критично. Я просто буду знати що робочий діапазон для варки у мене 70-110, а все інше це вже "танці з бубнами",
    принаймі цей апарат на цих токах зараз реально варить, електрод сильно не прилипає, і впринципі працювати можна. Але ці усі досліди це серйозний привід задуматися для тих людей які не бачать відмінностей між патонами
    і якимось китаєм типу дніпро м, Основна маса китайських апаратів грішать потужнстями цих усіх трансформаторних блоків, а те що ставлять в патони реально розраховано на ті потужності які там заявлені.
    Тому для більшості китайських апаратів різка металу електродами не доступна впринципі. Вони не тримають дугу на високих токах.
    Для себе в майбутньому я бачу сенс в тому щоб все ж таки замінити цей великий тороноїдальний трансформатор, все таки є шанс що дуга на токах ~100А буде від того стабільнішою і вийде десь на показники більш дорогих апаратів,
    але в данному випадку, якихось мега крутих змін теж не буде, хіба що поставити одразу два цих трансформатори паралельно, правда я не знаю чи це точно спрацює, але скоріше за все повинно спрацювати. Так що такі мої висновки.

    Після додавання конденсаторів апарат став затухати в 2 рази довше після вимкнення.
    Последний раз редактировалось hizerqqq; 23.09.2019 в 00:23.

  2. #2
    Зарегистрированный Аватар для Микитович
    Регистрация
    09.09.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    1,091
    Сказал(а) спасибо
    501
    Поблагодарили 574 раз(а) в 387 сообщениях
    МАЛАДЕЦ.
    2 вопроса.
    1. В какую часть или в какой узел инвертора Вы тулили эту гирлянду и какую функцию эти дроссельки должны были выполнять? В электротехнических терминах, о радиотехнических я даже не спрашиваю.
    2. Что конкретно Вы сами знаете о китайских аппаратах. Например о таких как Jasic, Kende?
    Вы хотя бы интересовались техническими характеристиками изготовителя? Не перепродавцов а именно изготовителя?
    Очевидно абсолютно нет.
    Поэтому и Ваше мнение что электрические характеристики зависят только от веса и габаритов.
    Попробуйте ответить на 2 моих вопроса.
    О пайке радиоэлектронных компонентов кислотой - это жесть.

    И еще.
    Если бы Ваша цель была усовершенствовать аппарат то тогда Вы бы нашли его схему и спросили компетентных людей как это можно сделать.
    А так похоже что у Вас были кое какие детальки и вы искали под каким соусом их во что то впаять. Не более.
    А положительный эффект - это самообман.
    Потому как Вы просто не умеете варить и не знаете даже как правильно крепить зажим массы.
    Так что неча на зеркало пенять коли ...

  3. Максимальные скидки на сварочные аппараты Патон для участников форума!
    Всем участникам, и посетителям форума дополнительная скидка на сварочные аппараты Патон.
    Для получение скидки позвоните по одному из номеров и скажите что вы с форума.
    (093) 339-36-83, (099) 406-30-49

  4. #3
    Зарегистрированный
    Регистрация
    01.10.2017
    Адрес
    Днепр
    Сообщений
    2,048
    Сказал(а) спасибо
    258
    Поблагодарили 810 раз(а) в 631 сообщениях
    Достаточно было поставить третий конденсатор на штатное место - или поставить 3 конденсатора по 680 микрофарад, хотя там хватит и трёх на 470 мкФ. Дросселя по цепи 320 вольт - и нафига они там нужны. Хоть там и выход "мост" поставьте дроссель по выходу и сразу ощутите разницу в горении дуги. В аппарате всё взаимосвязано - ток входного моста - ёмкость фильтра ( его величина в мкФ ) - ток выходных транзисторов - трансформатор и ток выходных диодов - если что то увеличиваем и подстроечником выставляем бОльший ток, то что то из остального выйдет из строя. Делать какие либо изменения в сварочном инверторе и при этом не измерять параметров это бред. Что бы делать изменения схемы нужно чётко понимать что и зачем там стоит и какую функцию выполняет и что будет если что то изменить. Как и оте дросселя по 320 вольтам - зачем они там нужны - возьмите десяток схем любых сварочников и хоть в одном найдите эти дросселя в этой цепи. В общем как то так.

  5. #4
    Блокированный
    Регистрация
    17.09.2019
    Адрес
    Київ
    Сообщений
    373
    Сказал(а) спасибо
    0
    Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
    https://www.google.com.ua/imgres?img...source=sh/x/im

    Схема установки дроселів зображена тут, вони у мене замість одного дроселя ідуть. Вони виконують функцію дроселів в парі з конденсаторами, хоча можливо треба було більш підходящий дросель шукати, але його там могло і не бути узагалі. Конденсатори я поставив нормально, перепаювати все на 680 мкф у мене фінансів і бажання немає.
    Не бачу що ще тут обговорювати. У мене результати, для мене тільки це важливо. Зберуся з думками ще додатковий "бублик" може поставлю, якщо не бабахне то буде узагалі крутяк...

    Правда в таких конструкціях погано те що якщо апарат упаде десь, то буде набагато гірше ніж без висячого "бублика" в середині притому вага апарату стане суттєво більшою.

  6. #5
    Зарегистрированный Аватар для Микитович
    Регистрация
    09.09.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    1,091
    Сказал(а) спасибо
    501
    Поблагодарили 574 раз(а) в 387 сообщениях
    Схема на которую Вы ссылаетесь абсолютно БЕЗГРАМОТНАЯ с точки зрения увеличения выходной мощности да и с в плане подавления помех тоже.
    Тем более что в инверторах нет входного трансформатора.
    Что такое "функция дросселей"?
    В паре с конденсаторами дроссели могут выполнять функцию резонансного контура: резонанс токов или резонанс напряжений или фильтра помех. Это в зависимости от номиналов С и L.
    В общем надежность аппарата ухудшили и параметры не улучшили.
    ЭКСКРеМЕНТАТОР.

    Кстати Ваш аппарат спокойно выдает выходной ток до 130А, что вполне достаточно для работы с электродами 3 мм которыми элементарно варится металл даже толще 10 мм..
    С 2-кой работает так себе.
    Напряжение холостого хода около 70 В.
    Даже Антистик есть.
    При сети ниже 190 В характеристики ухудшаются.

    Аппаратов собранных по такой схеме полно, например Сталь да и тот же Патон. Стандартный полумост с отдельной дежуркой и управой.
    Цена - около 1000 грн https://hotline.ua/tools/svarochnye-invertory/
    Последний раз редактировалось Микитович; 23.09.2019 в 09:21.

  7. #6
    Блокированный
    Регистрация
    17.09.2019
    Адрес
    Київ
    Сообщений
    373
    Сказал(а) спасибо
    0
    Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
    в інверторі трансформатора немає, але в розетці він є. Для мене цей "діалог" виглядає примітивно і я не бачу сенсу його продовжувати. Всі ми тут проффесори... і нічого...

  8. #7
    Зарегистрированный Аватар для Микитович
    Регистрация
    09.09.2014
    Адрес
    Киев
    Сообщений
    1,091
    Сказал(а) спасибо
    501
    Поблагодарили 574 раз(а) в 387 сообщениях
    Великодушно простите что я не сразу понял. Эти дроссели являются запирающими от радионуклидов которые по проводаи через розетку попадают в технику от атомных электростанций.
    Вот какой я тормоз.
    Нужно срочно разбанзать интелловску мамку в которой этих дросселей туева хуча. Защита инверторов должна быть на первом месте.

  9. #8
    Зарегистрированный
    Регистрация
    01.10.2017
    Адрес
    Днепр
    Сообщений
    2,048
    Сказал(а) спасибо
    258
    Поблагодарили 810 раз(а) в 631 сообщениях
    Нужно срочно разбанзать интелловску мамку в которой этих дросселей туева хуча. Защита инверторов должна быть на первом месте. - вот теперь знаю где много дросселей - буду ставить их в сварочники для увеличения мощности Есть люди, которые считают что они всегда правы в любой ситуации - я с такими никогда не спорю и ничего не доказываю - себе дороже. Без мало-мальски приборов это всё слова не более и самовнушение - вот напаял стало лучше - лучше , пусть будет лучше если так считает владелец.
    Реальная ситуация - человек приносит вот такой аппарат - говорит - невозможно зажечь дугу, залипает электрод постоянно - купил на прошлой неделе.
    Нажмите на изображение для увеличения
Название: Передняя панель.jpg
Просмотров: 133
Размер:	150.3 Кб
ID:	9659Нажмите на изображение для увеличения
Название: Боковина.jpg
Просмотров: 125
Размер:	88.1 Кб
ID:	9660Нажмите на изображение для увеличения
Название: Шильдик.jpg
Просмотров: 136
Размер:	112.4 Кб
ID:	9661
    Попробовал варить - просто жесть - действительно залипает электрод - кинул его на баласт - свои 140 ампер даёт.
    вот его выходной дроссель.
    Нажмите на изображение для увеличения
Название: Дроссель выходной.jpg
Просмотров: 213
Размер:	114.0 Кб
ID:	9662
    Открутил и измерил индуктивность - 2 микроГенри.
    Недолго думая засунул в него ферритовый сердечник от антенны радиоприёмника на всю длину - индуктивность стала 20 микроГенри.
    И аппарат ожил - дугу уверенно поджигает без проблем с первого касания. При токе 40-50 ампер держит дугу - электрод 3-ка. Хозяин остался доволен. Наваливаешь на полную можно резать.
    Что там можно больше модернизировать Радиаторы маленькие для того что бы увеличить ток - ну такой аппарат. Хочешь ездить - купи велосипед, хочешь хорошо и с комфортом - купи "мерина" или ещё чего

  10. Специальное предложение для участников форума - скидка на оборудование Джасик! Для того, чтобы получить скидку звони по номеру: (097) 591-29-90 и скажи кодовое слово: "сварочный форум".

  11. #9
    Блокированный
    Регистрация
    17.09.2019
    Адрес
    Київ
    Сообщений
    373
    Сказал(а) спасибо
    0
    Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
    Я не стверджую що мої дросселі краще всіх на світі для данного типу схем, у мене просто других не було і вішати якусь "балду"
    замість них я вважаю не дуже доцільним. Добротність у цих дроселів велика, так що я зробив так і не стверджую що
    це сама важлива частина в апараті, основна задача була добавити конденсаторів. А до них усе ж краще мати якісь дросселі. так мені підказує моя логіка.
    Взагалі для цих схем більш ефективні дроселі з товщою серцевиною, але це буде "балда" яку там не дуже є до чого кріпити.
    У мене проміжний варіант між тим що там немає узагалі ніякого дроселля і тим що він там є такий як треба. У мене апарат для себе,
    я можу спокійно витратити на ці конструктори якийсь час. Чи треба мати ці дросселі комусь іншому в апараті я не знаю і це не моя проблема чесно кажучи. Я не порівнював роботу з ними і без них.
    Думаю що ефект від них мінімальний, але він є. тим більше їх там цілих 4 штуки.

    У мене вихідного дроселя в апараті немає і думаю я що буде без нього, мені трансформатор туди поставити ще один щоб дуга на токах ~100А не плавала і не зникала. і якщо їх там буде два то запас буде високий по потужності у цього вузла. на рівні не китайського мма250 я думаю не менше.
    Повинна бути "залізна дуга" на всьому діапазоні доступному на регуляторі току. Самому цікаво що з цього всього вийде якщо зробити. Хоча впринципі як для моєї роботи можна було б усе залишити так як є і не хвилюватися дуже, але думаю що треба все спробувати завершити ці експеременти.
    Последний раз редактировалось hizerqqq; 23.09.2019 в 12:46.

  12. #10
    Зарегистрированный
    Регистрация
    01.10.2017
    Адрес
    Днепр
    Сообщений
    2,048
    Сказал(а) спасибо
    258
    Поблагодарили 810 раз(а) в 631 сообщениях
    Окромя добротности дроссель имеет ещё много параметров - в данном случае важны два параметра - это ток и индуктивность дросселя. То что больше конденсаторов по ёмкости это хорошо.

+ Ответить в теме
Страница 1 из 113 1 2 3 11 51 101 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения