Показано с 1 по 10 из 1128

Тема: Дремучий случай или "Модернізація" дешевого китайського апарату

Древовидный режим

  1. #1
    Блокированный
    Регистрация
    17.09.2019
    Адрес
    Київ
    Сообщений
    373
    Сказал(а) спасибо
    0
    Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях

    Дремучий случай или "Модернізація" дешевого китайського апарату

    З'явилася ідея модернізувати свій китайський апарат і заодно зрозуміти чи можна його довести до кондицій більш дорогих апаратів чи все таки ці усі намагання марні і якщо хочеш гарний зварювальний апарат значить збирай гроші і купуй щось достойне.
    одразу хочеться сказати про те що питання це не таке просте для мене і лише напрацьовуючи якийсь практичний досвід з цим усім у мене потроху складається цілісна картина того як це все працює і що можна зробити для того щоб допрацювати,
    тому не всі мої ідеї можуть бути однозначно правильними щось можливо буду поправляти з часом. Сьогодні я доставив в апарат 2 конденсатори. Починалося усе з такого стану.



    Я так прикинув що гарного варіанту просто поставити там два конденсатори всеодно немає і вирішив що впринципі є варіант як можна поставити конденсатори і маленькі дроселя до них,
    хоча я і не впевнений що вони виконують якусь роль там, але думаю що їхня наявність там не завадить тим більше що вони в мене були. Далі я перепаяв один конденсатор який там був у задній слот
    щоб звільнити місця для мого "дитячого конструктора", потім я відпиляв плюсову дорогу на платі яка йшла на конденсатори,



    можливо хтось скаже що так робити це дуже погано, але хвилюватися не варто тому що плюс я зміг прекрасно запаяти з заду плати





    В цілому стало напевно ще надійніше ніж було, тому що провід у мене був лише 2,5mm в наявності, 1,5мм потрібно було різати з подовжувача який я недавно зробив, але я не став цього робити і взяв те що було в наявності.
    В принципі я думаю що від того гірше не стало. Далі я поступово усе припаював і збирав до купити, паяв з кислотою, думаю без кислоти на такій пайці робити нічого взагалі.







    Можливо і не варто було відрізати текстоліт з тієї проставки що стоїть між радіаторами, але так і бути я його трохи відрізав іншу проставку під конденсатор я зробив з куска друкованої плати з непотрібної апаратури.







    В результаті вийшло якось так, усі проміжні контакти між дроселями і не тільки я постарався примазати силіконом, а зверху на дроселі я наліпив шматок ізоляційної стрічки теж на силікон,
    дроти я сильно сильно не підганяв по довжині думаю що це не так критично і робота вже підходила до кінця.

    По враженнях можу сказати наступне, апарат став краще, якщо раніше я думав про те сирий у мене електрод чи ні, то після допрацювання таких проблем не було,
    якщо раніше по іржавому металу він лише "срав" по троху в основному і нормальний однорідний шов було покласти практично не можливо, то тепер таких серйозних проблем з цим не було
    і мої тестові провари виглядали приблизно так:



    Там де відбитий шлак це свіжі останні спроби. Але разом з тим сказати що все стало ідеально і на рівні більш дорогих патонів ітд я не можу. Проблема полягає у тому скоріше за все що великий
    трасформатор має дуже бідну обмотку і на тоці більше ніж 110 ампер не тягне рівномірну дугу, просідання такі які схожі саме на просідання трансформатора. Так що думаю я це наступне що потрібно міняти для того щоб вийти на кращий рівень зварювання при більших потужностях.
    Я поки що не дивився на платі як там все влаштовано і який трансформатор за що відповідає, але думаю що проблема саме у великому "бублику" тому що обмотка там худувата і схоже на те що саме цей бублик там основний силовий трансформатор який дає лише цей ~100 ампер контакт.
    Принципово сильніших цих "бубликів" я в продажу не бачив, але є якісь тут http://proweld.com.ua/transformator-...-nyy-t50x32x20 з більш потужною обмоткою, думаю ці будуть працювати на рівні ~150А.
    Теоретично їх можна поставити два паралельно для того щоб підняти вихідний ток, але я думаю що вільного місця в апараті на це вже немає і якщо щось робити то лише заміну.
    Що правда я можливо не буду цим займатися у найближчий час, тому що для мене це все не так критично. Я просто буду знати що робочий діапазон для варки у мене 70-110, а все інше це вже "танці з бубнами",
    принаймі цей апарат на цих токах зараз реально варить, електрод сильно не прилипає, і впринципі працювати можна. Але ці усі досліди це серйозний привід задуматися для тих людей які не бачать відмінностей між патонами
    і якимось китаєм типу дніпро м, Основна маса китайських апаратів грішать потужнстями цих усіх трансформаторних блоків, а те що ставлять в патони реально розраховано на ті потужності які там заявлені.
    Тому для більшості китайських апаратів різка металу електродами не доступна впринципі. Вони не тримають дугу на високих токах.
    Для себе в майбутньому я бачу сенс в тому щоб все ж таки замінити цей великий тороноїдальний трансформатор, все таки є шанс що дуга на токах ~100А буде від того стабільнішою і вийде десь на показники більш дорогих апаратів,
    але в данному випадку, якихось мега крутих змін теж не буде, хіба що поставити одразу два цих трансформатори паралельно, правда я не знаю чи це точно спрацює, але скоріше за все повинно спрацювати. Так що такі мої висновки.

    Після додавання конденсаторів апарат став затухати в 2 рази довше після вимкнення.
    Последний раз редактировалось hizerqqq; 22.09.2019 в 23:23.

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения